A digitális euro
A digitális euro a központi bank által kibocsátott, minden euroövezeti lakos rendelkezésére álló digitális fizetőeszköz lenne
Az euroövezet nemzeti központi bankjaival együttműködve vizsgáljuk a digitális euro kibocsátásának lehetőségét. Olyan digitális jegybanki fizetőeszközben gondolkodunk, amely a készpénz elektronikus megfelelőjeként a bankjegyeket és érméket kiegészítve további fizetési lehetőséget nyújtana az embereknek.
A digitális euro
Jegybanki pénz digitális formában, amely az üzletekben, online vagy személyek közötti bármely elektronikus fizetéshez rendelkezésre áll.
Gyakori kérdések
Miben segítene a digitális euro? Miben különbözne a digitális euro a stablecointól és a kriptoeszközöktől? Garantálná a digitális euro az felhasználók adatvédelmét? Felváltaná-e a digitális euro a készpénzt? Itt olvashatók a gyakori kérdésekre adott válaszok.
A digitális euro projekt eddigi eredményei
A 2023 novemberében elindított digitális euro projekt előkészítő szakaszának első részében megtett lépések
A LEGFRISSEBB PUBLIKÁCIÓK A DIGITÁLIS EURÓRÓL
ITT TALÁLHATÓK
A digitális euro kapcsolata ...
... az adatvédelemmel
A digitális euróval az eurorendszerben élő emberek és a vállalkozások számára a legmagasabb szintű adatvédelmi normáknak megfelelő fizetési megoldást kínálunk. Az EKB és az eurorendszer a beérkező fizetési adatokból nem tudná megállapítani, hogy kik és mit vásárolnak.
Bővebben a digitális euróról és az adatvédelemről… a kriptoeszközökkel
Mivel a digitális euro mögött központi bank állna, nem minősülne kriptoeszköznek. A központi bank megbízatásának része a pénz értékének megőrzése mind fizikai, mind digitális formában. A kriptoeszközök mögött nem áll felelős központi szerv, nem garantált, hogy szükség esetén a készpénzre válthatók.
Mi a különbség?… a befektetésekkkel
A digitális euro kialakításánál a fizetőeszköz-szerep állna a középpontban, nem pedig a pénzügyi befektetési eszköz szerep. Gondosan megvizsgáljuk ezt a kérdést, hogy elkerüljük a pénzügyi szektorra gyakorolt negatív következményeket. A digitális eurónak olyan közjónak kell lennie, amely a gazdaság és a társadalom egészét szolgálja.
Digitális euro: a bankok betétvesztéssel kapcsolatos félelmeinek eloszlatása… a páneurópai fizetésforgalommal
A digitális korhoz illő, átfogó fizetésforgalmi stratégiát vázolunk fel. Célunk, hogy az európai fizetésforgalom számára versenyképes, innovatív piacot biztosítsunk, amely az európai szuverenitás megőrzésével egyidejűleg a fogyasztói igényeket is kielégíti.
Lakossági pénzforgalmi stratégiánkAz EKB podcastja
A digitális euro: mit, miért, mikor? (1. és 2. rész)
Szükségünk van-e digitális euróra, és ha igen, miért? Mik lehetnek a jellemzői? Miben térne el az egyéb fizetési módoktól? Háziasszonyunk, Katie Ranger ezekre a kérdésekre várja a választ Evelien Witlox digitáliseuro-szakértőtől.
Hallgassa meg a podcast epizódjait!A digitális euróval kapcsolatos félreértések eloszlatása
Most készítjük elő a digitális euro kibocsátásának lehetőségét. Ez a nagy érdeklődésre számot tartó téma félreértéseket is szül, pedig a döntés még nem született meg. A podcast háziasszonya, Stefania Secola és a digitális euro projekt vezetője, Evelien Witlox eloszlat néhány félreértést.
Itt meghallgathatja a podcastepizódotVigyázat, csalók!
Tudomásunk van olyan e-mailekről és hamis weboldalakról, amelyek a digitális euróba való befektetésre biztatják az embereket. Ez csalás! Soha nem kérünk senkit pénzbefektetésre vagy személyes adatok megadására. Ha úgy gondolja, hogy csalás áldozata lett, jelentse az esetet a helyi rendőrségen!