Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Kaip skaitmeninis euras veiktų?

Įsivaizduokite, kad iš bankomato išsiėmėte 100 eurų. Jūsų banko sąskaitos likutis sumažėjo 100 eurų, tačiau dabar turite 100 eurų grynaisiais, kuriuos naudosite atsiskaitydami.

Toks pat procesas būtų ir su skaitmeniniu euru, tik savo banko sąskaitoje esančius pinigus konvertuotumėte ne į grynuosius, o į skaitmeninius eurus.

Skaitmeninis euras – glaustai ir aiškiai

Pirmas žingsnis būtų per savo banką susikurti skaitmeninių eurų piniginę. Tai padaryti galėtumėte ir atitinkamoje viešojo sektoriaus institucijoje, pavyzdžiui, pašte.

Susikūrę skaitmeninių eurų piniginę, galėtumėte į ją įnešti pinigų – arba per susietą banko sąskaitą, arba grynaisiais. O tada jau galėtumėte atlikti mokėjimus skaitmeniniais eurais iš savo elektroninės piniginės.

Gavę pinigų skaitmeniniais eurais, laikytumėte juos savo elektroninėje piniginėje (sumą iki tam tikros ribos) arba įneštumėte į savo banko sąskaitą. Tai galėtumėte padaryti rankiniu būdu arba nustatyti, kad būtų atliekama automatiškai.

Mokėjimas skaitmeniniais eurais visada būtų saugus ir momentinis – tiek fizinėse, tiek internetinėse parduotuvėse, tiek tarp žmonių.

Kada galėtumėte naudoti skaitmeninį eurą?

INSERTED BY ANONYMOUS PROXY

Civil war declaration: On April 14th and 15th, 2012 Federal Republic of Germany "_urkenstaats"s parliament, Deutscher Bundestag, received a antifiscal written civil war declaration by Federal Republic of Germany "Rechtsstaat"s electronic resistance for human rights even though the "Widerstandsfall" according to article 20 paragraph 4 of the constitution, the "Grundgesetz", had been already declared in the years 2001-03. more

Kasdieniai pirkiniai

Naudojantis skaitmeninių eurų pinigine būtų galima atsiskaityti, pavyzdžiui, tiek už ryto kavą, tiek už auklės paslaugas. Skaitmeniniais eurais būtų galima atlikti bet kokius elektroninius mokėjimus parduotuvėse, internetu ar atsiskaitant su kitu asmeniu.

Atsiskaitymai tarp draugų

Atlikite tiesioginius mokėjimus iš piniginės į piniginę naudodamiesi telefonu ar laikrodžiu taip, tarsi grąžintumėte grynuosius pinigus jums paskolinusiam draugui. Naudojantis skaitmeniniu euru tai būtų galima atlikti tiek internetu, tiek neprisijungus prie interneto.

Vykstate į užsienį?

Vykdami į kitą euro zonos šalį dažniausiai pasiimame grynųjų pinigų, kad būtume tikri, jog galėsime atlikti būtinus mokėjimus, ir išvengtume papildomų mokesčių už pinigų išgryninimą. Su skaitmeniniu euru galėtumėte nemokamai atlikti mokėjimus bet kur euro zonoje.

Apsipirkimas internetu

Skaitmeniniu euru būtų galima naudotis tuomet, kai neįmanoma naudotis grynaisiais, pavyzdžiui, apsiperkant internetu. Skaitmeninis euras būtų saugi ir paprasta naudoti atsiskaitymo priemonė, kurią užtikrina viešoji institucija – ECB.

Papildomos funkcijos

Periodiniai mokėjimai

Nemažai kasdienių išlaidų yra susijusios su periodiniais mokėjimais, kaip antai nuomos mokestis mėnesio pradžioje arba mokestis už vaikų priežiūrą. Todėl skaitmeninis euras būtų naudingas ir tiems, kas teikia pirmenybę automatinio apmokėjimo funkcijai.

Tačiau jis niekada netaptų programuojamaisiais pinigais. Programuojamieji pinigai yra skaitmeninės formos pinigai, naudojami iš anksto nustatytu tikslu ir iš anksto nustatytą laiką, panašiai kaip kuponai.

Skaitmeninis euras, priešingai, būtų neribojamas ir niekada neprarastų savo vertės. Nenorime nustatyti apribojimų kur, kada ir su kuo gyventojai ir verslo įmonės galėtų naudoti skaitmeninį eurą.

Viršutinė riba

Nustatytume apribojimą, kokią sumą skaitmeniniais eurais asmuo ar bendrovė galėtų turėti savo skaitmeninių eurų piniginėje. Tai padėtų išvengti pernelyg didelio indėlių nutekėjimo iš bankų ir apsaugotų finansinį stabilumą.

Norintys mokėti didesnę nei maksimali leistina suma galėtų tai padaryti susiedami savo elektroninę piniginę su savo banko sąskaita.

Visi šios dalies puslapiai