Pareiškimas dėl prieinamumo
ŠIAME PUSLAPYJE
Šis pareiškimas taikomas turiniui, paskelbtam domene
https://www.ecb.europa.eu/home/html/index.lt.html
Jis netaikomas jokiuose kituose subdomenuose paskelbtam turiniui ar interneto svetainėms. Tokioms interneto svetainėms ir jų turiniui galioja atskiras jų pačių pareiškimas dėl prieinamumo.
Šią interneto svetainę tvarko Europos Centrinis Bankas. Ji sukurta taip, kad ja galėtų naudotis kuo daugiau žmonių, įskaitant žmones su negalia.
Turėtumėte turėti galimybę:
- lengvai pasididinti vaizdą iki 200 proc.,
- didžiojoje interneto svetainės dalyje naršyti naudodamiesi vien klaviatūra,
- didžiojoje interneto svetainės dalyje naršyti naudodamiesi šiuolaikine ekrano skaitymo ir sakytinės kalbos atpažinimo programine įranga (savo kompiuteryje arba telefone).
Ši interneto svetainė buvo kuriama taip, kad atitiktų Žiniatinklio turinio prieinamumo gairių (WCAG) 2.2 redakcijos AA lygį.
1. Atitikties būklė
Ši interneto svetainė iš dalies atitinka Žiniatinklio turinio prieinamumo gairių (WCAG) 2.2 redakcijos AA lygį. Daugiau žr. skyrelyje „Neprieinamas turinys“.
Paskutinį kartą svetainė testuota 2024 m. kovo mėn.
2. Šio pareiškimo rengimas
Šis pareiškimas parengtas 2024 m. kovo 28 d.
Jis parengtas remiantis reprezentatyvios tinklalapių imties peržiūra, kurią atliko įmonė „Test Partners Ltd“ rankinio ir automatinio testavimo būdu. Be to, interneto svetainė buvo testuojama naudojant įvairias pagalbines technologijas, taip pat išbandyta su keliais visuomenės nariais, turinčiais specialių poreikių dėl prieinamumo.
3. Atsiliepimai
Laukiame jūsų atsiliepimų apie Europos Centrinio Banko interneto svetainės prieinamumą. Jei susidurtumėte su prieinamumo kliūtimis, praneškite mums el. paštu
Į atsiliepimus stengiamės atsakyti per 1–3 darbo dienas nuo atsiliepimo gavimo dienos.
4. Suderinamumas su naršyklėmis ir pagalbinėmis technologijomis
Europos Centrinio Banko interneto svetainė sukurta taip, kad būtų suderinama su šiomis pagalbinėmis technologijomis:
- naujausiomis „Microsoft Edge“, „Google Chrome“, „Mozilla Firefox“ ir „Apple Safari“ naršyklių versijomis,
- kartu su naujausiomis JAWS, NVDA, „VoiceOver on iOS“ ir „TalkBack“ versijomis.
5. Techninės specifikacijos
Europos Centrinio Banko interneto svetainės prieinamumas priklauso nuo to, ar toliau išvardytos technologijos veiks naudojant pasirinktą interneto naršyklę ir jūsų kompiuteryje įdiegtas pagalbines technologijas ar įskiepius:
- HTML,
- WAI-ARIA,
- CSS,
- „JavaScript“.
6. Neprieinamas turinys
Nepaisant visų mūsų pastangų užtikrinti Europos Centrinio Banko interneto svetainės prieinamumą, žinome apie tam tikrus trūkumus ir stengiamės juos pašalinti. Toliau aprašyti žinomi trūkumai ir galimi sprendimai. Iškilus toliau nepaminėtiems sunkumams, kreipkitės į mus.
7. Žinomi Europos Centrinio Banko interneto svetainės trūkumai:
- Atvaizdai – kai kurie atvaizdai, piktogramos, diagramos ir valdymo mygtukai su netekstiniais rašmenimis neturi alternatyviojo teksto.
- Tekstinė pateiktis – kai kuris vaizdinis ir garsinis turinys pateikiamas be rašytinio teksto.
- Vaizdo įrašų aiškinamieji pavadinimai ir garsiniai aprašai – kai kurie vaizdo įrašai pateikiami be aiškinamųjų pavadinimų arba reikalingo garsinio aprašo. Stengiamės kuo daugiau vaizdo įrašų pateikti su aiškinamaisiais pavadinimais arba garsiniu aprašu.
- Antraštės – kai kurios antraštės pateikiamos nesilaikant antraščių hierarchijos, dėl to gali kilti problemų ekrano skaitytuvų naudotojams. Kai kurie teksto elementai kol kas nėra įtraukti į antraščių žymas, nors turėtų būti.
- Lentelių antraštės – kai kuriose duomenų lentelėse nėra lentelių antraščių ir aprėpties atributų. Todėl ekrano skaitytuvų naudotojams gali būti sudėtingiau jas suprasti.
- Informacija ir ryšiai – kai kurie valdymo mygtukai nėra pakankamai informatyvūs, kad ekrano skaitytuvų naudotojai visiškai teisingai suprastų jų paskirtį.
- Skaitymo eilės tvarka – jeigu prie nuotraukos yra nurodytas nuotraukos autorius, ši informacija pateikiama prieš valdymo mygtuką, kad būtų rodoma pagal skaitymo eilės tvarką. Ekrano skaitytuvų naudotojams tai gali būti painu.
- Spalvos – nuorodas nuo jas supančio teksto galima atskirti tik spalvomis. Tik spalvomis galima atskirti ir kai kuriuos diagramose pateiktus duomenų vienetus. Dėl to silpnaregiams gali būti sunku rasti nuorodas arba suprasti diagramas.
- Klaviatūros veikimas – tiems, kurie naudojasi vien klaviatūra ar ekrano skaitytuvu, gali būti neįmanoma naudoti kai kuriuos valdymo mygtukus.
- Praleidimo blokai – puslapiuose nėra mechanizmo, leidžiančio praleisti pagrindinę navigaciją. Tai neturėtų sutrukdyti naršyti tiems, kas naudojasi vien klaviatūra ar ekrano skaitytuvu. Ekrano skaitytuvų naudotojai raginami taikyti alternatyvius būdus, pavyzdžiui, jie galėtų peršokti į pirmąją antraštę naudodamiesi klaviatūros sparčiaisiais klavišais.
- Nuorodų paskirtis – kai kurios nuorodos neturi pakankamo konteksto, kad būtų visiškai aiškios, tad gali būti painu tiems, kas naudojasi ekrano skaitytuvais.
- Paieška – atliekant paiešką internete ir naudojantis kitais paieškos įrankiais, skirtais filtruoti rezultatus, rezultatai atnaujinami kaskart, kai paspaudžiamas klavišas.
- Vaidmuo ir būsena – kai kurių valdymo mygtukų vaidmuo nėra tinkamai perteiktas, todėl ekrano skaitytuvų naudotojams gali būti neaišku, ar jie yra funkciniai, ar skirti naršymui. Kai kurių valdymo mygtukų paskirtis ir būsena nėra tinkamai perteikta, todėl ekrano skaitytuvų naudotojams gali būti neaišku, kam tie mygtukai skirti ir ar jie veikia.
- Kontrastas – kai kur dėl nepakankamo teksto ir jo fono spalvų kontrasto silpnaregiams gali būti sunku skaityti tekstą.
- Vaizdo mastelio keitimas – kai kuriuose puslapiuose (tokių yra labai mažai) naršyklėje vaizdą padidinus iki 200 proc., dalis turinio gali būti nukirpta arba gali pasislėpti.
- Puslapio struktūros pasikeitimas – kai kuriuose puslapiuose (tokių yra mažai) vaizdą padidinus tiek, kad turinys susitraukia į vieną stulpelį, dalis turinio gali būti nukirpta arba gali pasislėpti.
- Netekstinio turinio kontrastas – silpnaregiams dėl nepakankamo kontrasto gali būti sunku paveiksluose suvokti ar atskirti duomenų vienetus.
- 360 laipsnių apžvalgos įrankis – puslapyje „Nominalai“ įdiegtas 360 laipsnių apžvalgos įrankis leidžia eurų banknotus apžiūrėti iš visų pusių. Tačiau jo negalima valdyti klaviatūra.
- Įspėjimai – kai kur interneto svetainės puslapiuose pateikiami vaizdiniai įspėjimai apie pasikeitimus puslapyje, tačiau ekrano skaitytuvų naudotojai jiems suprantamų analogiškų įspėjimų negauna.
Europos Centrinis Bankas įsipareigoja Prieinamumo audito ataskaitoje nurodytus prieinamumo trūkumus pašalinti iki 2025 m. pabaigos.